Letošní mistrovství profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu hostí Sokolov

Letošní mistrovství profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu hostí Sokolov

4 května, 2023 Off By Martin Kasal

Největší sportovní akci pro družstva profesionálních a dobrovolných hasičů v letošním roce hostí Karlovarský kraj. O víkendu 25. – 27. srpna 2023 se v Sokolově uskuteční oficiální Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu. Na stadionu FK Baník Sokolov se představí nejlepší sportovní hasičské týmy, které budou bojovat o mistrovské tituly v disciplínách požárního sportu. V případě profesionálních hasičů se jedná o jubilejní 50. ročník mistrovství republiky, dobrovolní hasiči letos závodí v 68. ročníku mistrovství. Záštitu nad závody převzal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a starosta obce Sokolov Petr Kubis.

Program mistrovství je rozdělený do tří dnů, během kterých se vítězná družstva z postupových kol z celé republiky střetnou v jednotlivých disciplínách požárního sportu. K vidění tak bude atraktivní výstup na cvičnou věž, štafetové závody týmů a také královská disciplína, tedy požární útok.

Pořadatelství oficiálního mistrovství převzal Karlovarský kraj po loňských závodech v Pardubickém kraji. Jedná se o nejprestižnější sportovní akci pro hasiče z profesionálních i dobrovolných jednotek a nejedno mistrovství bylo v minulých ročnících ozdobeno novými národními rekordy. Závodů se účastní družstva profesionálních sborů, zástupce podnikových hasičů, týmy dobrovolných hasičů ze Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka a také České hasičské jednoty a Moravské hasičské jednoty a jako host pak reprezentace hasičů ze Slovenska.